
Perjantai iltana suunnattiin Nooran ja Nemon luo grillailemaan ja viettämään iltaa, olihan Noorakin odotellut jo näitä etelän vahvistuksia jo sen verran pitkään! Ihan mahtava ilta oli, kiitos Noorallekin vielä emännöinnistä! Ruokaa oli tarpeeksi ja koirilla oli huippua - tai ainakin Nemolla ja Ricolla! Brasistit saivat olla sisällä suojassa paimenilta.
Huomattiin illalla järkytykseksi, että Nemon vaijerin ankkuri oli pettänyt ja paimenet olivat saaneet itsensä yhdeksi isoksi solmuksi sillä aikaa kun myö oltiin sisällä syömässä ja sanomassa (olivat siis molemmat omissa vaijereissaan eripuolilla pihaa, sillä talon takaa menee tie), onneksi ei ollut mennyt vaijeri pahemmin jalkojen ympärille tms, ettei mitään vakavaa päässyt sattumaan! Niin ja Rico toimi oivana apuna hammaslääkärin virassa! Noora heti alkuillasta minulle näytti Nemon toista kulmahammasta joka ei ollut pudonnut, eikä oikein heilunut, vaikka uusi kulmuri jo kovaa vauhtia kasvoi... Noooo pari tuntia Riksun seuraa ja avót, ei ollu enää moisesta kulmurista vaivaa ;D
Brassit saivat lattiatasossa seuraa Kuutista, hienosti oli brassit lapsukaisen kanssa ja onneksi Kuuttikin aika pitkälti keskittyi syömään lelujaan, ja antoi brasistejen olla rauhassa - joskin aika pian pikkuneiti joutui unilleenkin.
Sunnuntaina jouduttiin sanoo heipat Jannikalle ja Nellille, huoh, aina yhtä haikeeta :( .. Jatkettiin kyllä suoraan poitsujen kanssa 8km fillari lenkille, niin siinä enin harmitus karisi :D Demikin tulee tänään kotiin, ikävä on ämmää <3
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti